Karmienie

Zaczynacie przygodę z rozszerzaniem diety? Zastanawiasz się czy wybrać BLW czy tradycyjną metodę? A może chcesz połączyć obie metody? Niezależnie co wybierzesz, to jest kilka rzeczy, które mogą Ci się przydać.

  • Śliniaki...dużo śliniaków. Wcześniej czy później dziecko zacznie się brudzić przy jedzeniu, a dopranie plam z buraczków czy marchewki wcale nie jest takie proste. Wiemy z własnego doświadczenia :) Wybór śliników jest duży. Mogą byś śliniaki fartuszkowe (np. Tidy Tot - śliniak fartuszkowy), śliniaki silikonowe (np.BIBS PREMIUM BIB śliniak silikonowy), śliniaki tradycyjne (np. Jollein - 2 śliniaczki wodoodporne), czy nawet ozdobne (np. Pom Pom - śliniaczek ozdobny).

  • Talerzyki i miseczki - ważne, żeby naczynia były wykonane z bezpiecznych materiałów, które mogą mieć kontakt z żywnością. Na początku rozszerzania diety dobrym rozwiązaniem jest talerzyki czy miseczki z przyssawką (np. Zestaw naczyń HEorSHE do rozszerzania diety BLW). 

  • Kubeczki i bidony - najbardziej polecanym rozwiązaniem jest nauka picia wody z otwartego kubeczka (np. KUBEK DOIDY). Możesz również wybrać bidon ze słomką. Dobrym wyborem są bidony z obciążoną słomką (np. Bidon DENTAL-CARE HEorSHE), dzięki której dziecko może pić w każdej pozycji lub bidon z tradycyjną słomką (np. A Little Lovely Company - Bidon transparentny ze składanym ustnikiem). 

  • Sztućce - początkowo dziecku przy jedzeniu najłatwiej będzie korzystać z własnych rączek, dzięki temu poznaje tekstury, konsystencje różnych potraw. Następnym etapem jest korzystanie ze sztućców. Zadbaj, żeby sztućce były bezpieczne dla Malucha i nie miały ostrych krawędzi. Łyżeczka czy widelec z krótką rączką wspomagają naukę samodzielnego jedzenia.

Niezależnie jakie produkty wybierzesz, to liczymy, żę rozszerzanie diety będzie przyjemnością i ciekawym doświadczeniem dla dziecka i Ciebie:) 

Jeśli już teraz planujesz rozszerzanie diety swojego dziecka, to koniecznie zajrzyj do zakładki KARMIENIE i znajdź coś dla siebie:)

Znaleźlismy 187 produktów dostępnych dla Ciebie

Pokazano 1-48 z 187 pozycji

Aktywne filtry

Konto zostało zarejestrowane

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password